GELECEĞİN MİMARI

Altınhas Gayrimenkul, gayrimenkul geliştirme sektöründe faaliyet göstermek üzere 2015 yılında Altınhas Holding çatısı altında kurulmuştur.
Sektörel anlamda oldukça tecrübeli bir ekip ile sağlam temeller üzerine kurulan Altınhas Gayrimenkul, her zaman kazandırmayı hedefleyen bir kurum kültürü ile sağlam ve dengeli ayrılmış bir portföyle her türden gayrimenkule yatırım yapma planıyla faaliyetlerini devam ettirmektedir. Öncelikli şirket hedefi gayrimenkul piyasasının gelişim alanlarını yakından takip ederek, ekonomimiz için değer yaratacak projelere imza atarak kalıcı eserler inşa etmektir.
Altınhas Gayrimenkul’ün gelecek vizyonu; çevreye ve insana duyarlı, toplumsal kalkınmayı amaç edinen, geleceğin teknolojik yapılarını üreten bir sistemin mimarı ve öncüsü olmaktır.
Uzun vadede ise doğru lokasyonlarda konut, AVM, residance, ofis ve bir çok karma projeler üstlenerek, oluşturacağı portföyle şirket yapısını gayrimenkul yatırım ortaklığına çevirerek halka açılmayı hedeflemektedir.

ALTINHAS HOLDİNG

ALTINHAS HOLDİNG, köklerini ALTINBAŞ’tan alıyor…
Temelleri 1950’lerde merhum Mehmet Altınbaş tarafından atılan ve bugün Altınbaş Holding’in amiral gemisi konumunda olan Altınbaş Kuyumculuk, sektördeki birçok ilke ve başarıya imza atmasıyla birlikte kısa sürede büyük bir büyüme gerçekleştirerek sektörünün lider ve öncü markası oldu.
Sürekli gelişim odaklı vizyon, iş disiplini ve istikrarlı çalışma prensiplerinden oluşan yönetim anlayışı ile kuyumculuktan sonra farklı sektörlerde de faaliyet gösterilmeye başlanmasıyla birlikte oluşan Altınbaş Holding bugün; kuyumculuk, finans, enerji, lojistik, spor ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında faaliyet gösteren 35 markası ve 5 kıtadaki uluslararası yatırımlarıyla Türkiye’nin en çok tanınan holdinglerinden biri haline geldi.
Bugüne kadar oluşan deneyim ve bilgi birikimi ile Altınbaş Holding’in lider kurucularından Sn. İmam Altınbaş’ın öncülük ettiği bir oluşumla Altınhas Holding kurulmuştur.
Altınhas Holding’in kuruluş amacı; büyüme potansiyeli olan şirketlere yatırım yapmak ve yatırım yapılan şirketleri karlı şekilde büyüterek pazarda önemli bir yer edinmelerini sağlamaktır.
Mücevherat, finans, enerji ve lojistik başta olmak üzere birçok farklı sektörde faaliyette bulunan Altınbaş Holding’in ana hissedarlarından biri olan Altınhas Holding Türkiye’de ve dünyada yeni yatırım fırsatlarına odaklanmış; finans sektöründe Ak Factoring, Final Varlık ve Final Alacak Yönetim, gayrimenkulde Altınhas Gayrimenkul, madencilikte Grant Madencilik ve aksesuar perakende mağazacılıkta Coquet Accessories şirketleri ile yatırımlarını sürdürmektedir.

YATIRIM STRATEJİMİZ
Altınhas Holding’in sürekli ve değişmez hedefi; başarılı ve sistemli çalışmalarıyla verimlilik odaklı büyümesini sürdürürken, faaliyet gösterdiği pazar ve ülkelerin ekonomilerine katma değer yaratmaktır. Farklı sektörlerdeki yatırım planlarını bir bir hayata geçirmeye devam eden Altınhas Holding; yeni yatırım fırsatlarını da değerlendirecektir.
Altınhas Holding yeni veya mevcut şirketlere yapacağı yatırımlarını, çoğunluk hisselerini tek başına veya stratejik ortaklıkla satın alarak yapacağı gibi, halka açılmayı düşünen şirketlerin satılabilir azınlık hisselerine yatırım yapmak suretiyle de farklı sektörlerdeki firmalarla ortaklıklar veya satın almalarda bulunarak faaliyet alanını genişletmeyi sürdürecektir.
  • 60 YILA YAKIN TECRÜBE
  • FİNANS GÜÇ
  • İLİŞKİLER AĞI
  • ULUSLARARASI STANDARTLARDA KURUMSAL YÖNETİM TECRÜBESİ İLE PAZAR LİDERİ MARKALAR YARATMAK